Anasayfa__Hakkımızda

HAKKIMIZDA

ISTFIX Markası Ile Denizcilik Sektöründe Internet Üzerinden Servis Sağlayan Lider Bir Bilgi Kaynağı Olmak Hedeflenmiştir.
İstanbul Navlun Endeksi (kısa adı ile ISTFIX) İstanbul Denizcilik AR-GE ve Danışmanlık A.Ş. tarafından tescil edilmiştir ve 1 Ocak 2008 tarihinden itibaren haftalık olarak yayınlanmaktadır.

ISTFIX markası ile denizcilik sektöründe internet üzerinden servis sağlayan lider bir bilgi kaynağı olmak hedeflenmiştir.
ISTFIX birçok farklı kaynaktan derlenen istatistik ve bilgiler içermektedir.
Günümüz deniz ticaretinde Karadeniz, Akdeniz ve Avrupa limanları önemli bir durak, hedef haline gelmiştir.
ISTFIX ile amaçlanan Karadeniz ve Akdeniz piyasalarındaki navlun ticaretinin yönünü, miktarını ve güzergahlarını ISTFIX Bölgesi adı altında incelemektir.

ISTFIX Bölgesi’nde analizi yapılan gemiler türleri; Coaster Sınıfı olarak adlandırılan 2000-12000 DWT arasındaki kuru yük ve genel kargo türündeki gemilerdir. ISTFIX Bölgesi’ndeki rotaları 5 ana başlık altında sınıflandırırsak

  1. Karadeniz – Marmara Bölgesi
  2. Karadeniz – Doğu Akdeniz Bölgesi
  3. Karadeniz – Akdeniz Merkez Bölgesi
  4. Karadeniz – Batı Akdeniz Bölgesi
  5. Karadeniz – Continent Bölgesi

Gemilerin tonaj aralıkları da yapılan çalışmalar sonucunda şu şekilde belirlenmiştir.

  1. 2000 - 4000 DWT
  2. 4000 - 6000 DWT
  3. 6000 - 8000 DWT
  4. 8000 - 12000 DWT

ISTFIX endeksleri haftalık olarak yayınlanmakta olup burada yer alan bilgi ve dökümanlar dikkatli bir şekilde güven esasına dayalı olarak hazırlanmış olup herhangi bir garanti içermemektedir.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için hakkımızdaki görüş ve düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bir soru veya görüşünüz olduğun lütfen bizimle irtibata geçmekten çekinmeyiniz. E-mail: info@istfix.com

Bizi bu çalışmamızda destekleyen tüm kişi ve kurumlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
ISTANBUL DENİZCİLİK AR-GE ve DANIŞMANLIK A.Ş.