Kullanıcı adı :
Şifre :
Yeni Üyelik
Şifremi
Unuttum
   
2000 - 4000 dwt değerlerini görmek için üye olunuz.
4000 - 6000 dwt değerlerini görmek için üye olunuz.
6000 - 8000 dwt değerlerini görmek için üye olunuz.
8000 - 12000 dwt değerlerini görmek için üye olunuz.

HAKKIMIZDA

İstanbul Navlun Endeksi (kısa adı ile ISTFIX) İstanbul Denizcilik AR-GE ve Danışmanlık A.Ş. tarafından tescil edilmiştir ve 1 Ocak 2008 tarihinden itibaren haftalık olarak yayınlanmaktadır.

ISTFIX markası ile denizcilik sektöründe internet üzerinden servis sağlayan lider bir bilgi kaynağı olmak hedeflenmiştir.
ISTFIX birçok farklı kaynaktan derlenen istatistik ve bilgiler içermektedir.
Günümüz deniz ticaretinde Karadeniz, Akdeniz ve Avrupa limanları önemli bir durak, hedef haline gelmiştir.
ISTFIX ile amaçlanan Karadeniz ve Akdeniz piyasalarındaki navlun ticaretinin yönünü, miktarını ve güzergahlarını ISTFIX Bölgesi adı altında incelemektir.
ISTFIX Bölgesi’nde analizi yapılan gemiler türleri; Coaster Sınıfı olarak adlandırılan 2000-12000 DWT arasındaki  kuru yük ve genel kargo türündeki gemilerdir. ISTFIX Bölgesi’ndeki rotaları 5 ana başlık altında sınıflandırırsak
1.     Karadeniz – Marmara Bölgesi
2.     Karadeniz – Doğu Akdeniz Bölgesi
3.     Karadeniz – Akdeniz Merkez Bölgesi
4.     Karadeniz – Batı Akdeniz Bölgesi
5.     Karadeniz – Continent Bölgesi
 
Gemilerin tonaj aralıkları da yapılan çalışmalar sonucunda şu şekilde belirlenmiştir.
 
1.     2000 – 4000 DWT,
2.     4000 – 6000 DWT
3.     6000 – 8000 DWT
4.     8000 – 12000 DWT
 
ISTFIX endeksleri haftalık olarak yayınlanmakta olup burada yer alan bilgi ve dökümanlar dikkatli bir şekilde güven esasına dayalı olarak hazırlanmış olup herhangi bir garanti içermemektedir.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için hakkımızdaki görüş ve düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bir soru veya görüşünüz olduğun lütfen bizimle irtibata geçmekten çekinmeyiniz. E-mail: info@istfix.com

Bizi bu çalışmamızda destekleyen tüm kişi ve kurumlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
ISTANBUL DENİZCİLİK AR-GE ve DANIŞMANLIK A.Ş.
 

 

LEGAL INFORMATION:
The information contained on this website has been prepared solely for the purpose of providing information about activities in general. By accessing this website you agree that ISTFIX will not be liable for any direct,indirect or consequential loss arising from the use of the information and material contained in this website or from your access of other material on the internet via web links from this site. ISTFIX does not guarantee the accuracy of any web links and assumes no responsibility for the information available through them. No part of the Istanbul Freight Index website materials may be copied, reproduced, used or performed in any form (graphic, electronic or mechanical, including photocopying, recording, taping or information storage or retrrieval systems) for any purpose without written permission of their respective owners which are ISTANBUL DENIZCILIK AR-GE, YAYINCILIK ve DANIŞMANLIK A.Ş.


Please contact: info@istfix.com for details.

 

 
Telif ve Yasal Uyarı Sponsorlarımız   Web Programlama, Flash Programlama 2008 ISTFIX